Hash

Haszysz jest najbardziej spopularyzowanym wyrobem z konopi. Obecny w kulturze od wieków, ma całe rzesze amatorów na każdym kontynencie. Ceniony jest za wpływ, jaki wywiera na organizm człowieka. Odurza umysł i odpręża ciało. W zamierzchłych czasach używany był w rytuałach i medycynie. Czym dokładnie jest ten pradawny środek narkotyczny?
Haszysz to używka, którą otrzymuje się z konopi indyjskich. To sprasowana, żywiczna masa, w której skład wchodzą głównie trichomy (gruczoły odpowiedzialne za produkcję kannabinoidów) występujące na kwiatostanach Cannabis Sativa L. Może mieć kruchą lub bardziej plastyczną formę. Najczęściej przybiera brązowe zabarwienie, choć występuje także w odcieniach żółci, czerwieni i czerni. Ze względu na wysokie stężenie aktywnych składników hash zaliczany jest do koncentratów suszu konopnego.
Psychotropowe działanie haszyszu na organizm jest identyczne jak w przypadku marihuany. Zażycie powoduje zmiany poziomu niektórych neuroprzekaźników. To wywołuje serię charakterystycznych wrażeń i zmianę percepcji otaczającego świata. Obie używki dostarczają doznań określanych mianem “haju”. Przyjęcie narkotyku wywołuje uczucie euforii, stan rozluźnienia i rozbawienie. Większe dawki mogą powodować nadmierną senność. U osób pod jego wpływem często obserwuje się zwiększoną wrażliwość na bodźce, pobudzoną kreatywność, podniesioną świadomość doznań i wzrost libida. Do najczęściej występujących skutków ubocznych należą uczucie lęku i chwilowe ataki paniki, które zazwyczaj pojawiają się u osób niedoświadczonych w spożywaniu specyfiku oraz po przyjęciu środka w nieznanym środowisku.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Shopping Cart